4 kroki do doskonałej cery

4 kroki do doskonałej cery

Codzienne oczyszczanie, demakijaż i odpowiednia pielęgnacja twarzy są niezbędne w drodze do doskonałej cery. O czym w szczególności należy pamiętać? 

Jak dbać o cerę? 

Wystarczy kilka prostych kroków, aby nasza skóra odzyskała zdrowy i atrakcyjny wygląd. Poniżej kilka wskazówek. 

  1. Podstawową kwestią jest właściwe oczyszczanie skóry. Najważniejsze jest dokładne zmycie makijażu, kurzu, zanieczyszczeń ‒ możemy zrobić to za pomocą płynu micelarnego, mleczka do demakijażu lub żelu myjącego. Przy demakijażu sprawdzają się również kosmetyki wielozadaniowe, czyli takie, które nie tylko oczyszczają skórę ale jednocześnie działają złuszczająco.
  2. Kolejnym krokiem jest usunięcie martwego naskórka, czyli peeling. Peeling dogłębnie oczyści skórę, a dzięki temu substancje zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych wchłoną się lepiej i szybciej. Pamiętajmy, aby podczas   wyboru peelingu zwrócić uwagę na grubość ziarenek.
  3. Dobrze jest sięgnąć po preparaty, które dodatkowo wygładzają skórę, zredukują zaskórniki i  zadziałają przeciwstarzeniowo.
  4. Często pomijanym etapem pielęgnacji twarzy i szyi jest tonizowanie. To duży błąd, ponieważ tonizowanie pomaga przywrócić skórze jej naturalny odczyn pH, który jest usunięty na etapie oczyszczania. Ponadto, dzięki tonizacji skóra staje się lepiej nawilżona i bardziej elastyczna. Dla cery z niedoskonałościami przeznaczone są specjalne toniki matujące, które regulują produkcję sebum.
  5. Ostatnim etapem pielęgnacji jest nawilżanie skóry. Odpowiednie do skóry krem, booster czy serum powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej z pań. 

 

Pielęgnacja skóry ‒  co jeszcze warto wiedzieć? 

  • Koncentrujmy się na doborze kosmetyków i wybierzmy te, które będą w najlepszym stopniu dostosowane do potrzeb naszej skóry. 
  • Ważna jest również profilaktyka przeciwsłoneczna — dobrze jest używać kremów z filtrem. 
  • Pamiętajmy o częstej i regularnej wymianie ręczników oraz poszewki na poduszkę. 
  • Ważną rolę w pielęgnacji twarzy odgrywa również dieta, pamiętajmy, aby znalazły się w niej zdrowe produkty, spożywamy warzywa i owoce i unikajmy żywności przetworzonej.

Prawidłowa pielęgnacja poskutkuje piękną, pełną blasku cerą. Warto więc wprowadzić w życie powyższe wskazówki. 

Sprawdź również: Jak zadbać o skórę po wakacjach?

Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.