Czy botoks jest bezpieczny i kiedy warto go stosować?

botoks

Spis treści:

  1. Dlaczego botoks jest bezpieczny?
  2. Wstrzykiwanie botoksu — o czym należy pamiętać?
  3. Kiedy najlepiej poddać się zabiegowi? 
  4. Botoks a bardzo widoczne zmarszczki

Im wcześniej zaczniesz dbać o skórę, tym wolniej będzie starzała się ‒ zabiegi profilaktyczne stanowią jeden z filarów medycyny estetycznej. Jednym z częściej przeprowadzanych zabiegów jest botoks, już dziś przekonaj się jak naprawdę działa taka substancja i dlaczego nie trzeba bać się jej. Zapraszamy do lektury!

 

Dlaczego botoks jest bezpieczny?

Wiele osób rezygnuje z ostrzykiwania twarzy botoksem z obawy o bezpieczeństwo zabiegu. Czy są to słuszne wątpliwości? Nie! Botoks jest bezpiecznym zabiegiem, a jego efekty są po prostu przewidywalne.

Zacznijmy od tego że botoks jest substancją naturalna, która wykorzystywana jest w lecznictwie od wielu lat. Substancja podawana jest punktowo ‒ wstrzykiwana jest w mięśnie, które chcemy zrelaksować, co umożliwia wygładzenie zmarszczek mimicznych. Co więcej, dawki wstrzykiwanej substancji są tak mikroskopijne, że nie mogą wpłynąć na funkcjonowanie naszego organizmu.

 

Wstrzykiwanie botoksu — o czym należy pamiętać?

Mimo tego że botoks jest substancją bezpieczną należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim zabieg powinien być przeprowadzony przez osobę mającą odpowiednie kompetencje, nieumiejętne podanie substancji może skutkować unieruchomieniem twarzy, a nawet jej asymetrią oraz bardzo napiętą skórą. 

Ważne też, by przed zabiegiem skonsultować się z lekarzem i upewnić, że nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu, przeciwwskazaniem mogą być przyjmowane wcześniej antybiotyki czy uszkodzenia skóry powstałe w wyniku mezoterapii czy po zabiegach laserowych.

Należy też zachować odpowiednie odstępy pomiędzy zabiegami, botoks nie powinien być wstrzymany czesciej niz co trzy miesiące. 

 

Kiedy najlepiej poddać się zabiegowi?

Jaki jest najlepszy wiek na rozpoczęcie zabiegów ostrzykiwania twarzy botoksem? Odpowiedź jest prosta, im szybciej tym lepiej, na taki zabieg możemy zdecydować się już po 25 roku życia.  W przypadku osób bardzo młodych botoks zadziała profilaktycznie. Dlaczego? 

Ponieważ sprawi, że dana osoba odzwyczai się od niekontrolowanego używania mięśni w okolicy czoła i oczu. Dzięki temu nawet po zaprzestaniu  działania substancji pacjentka bądź pacjent będą po prostu mniej marszczyć się.

 

Botoks a bardzo widoczne zmarszczki

Botoks to dobre rozwiązanie również w przypadku osób starszych, które mają silnie zaznaczone zmarszczki. Substancja będzie stopniowo wygładzać bruzdy, oczywiście wszystko zajmie więcej czasu niż w przypadku osób młodych. 

Najważniejsze! Efekt końcowy zależy od ilości podanego leku, można więc uzyskać różny stopień zrelaksowania mięśni: od maksymalnego z zupełnie nieruchomym czołem, do minimalnego z zachowaną ruchomością wybranych okolic.

Czyli dla każdego coś miłego – każdy może uzyskać taki efekt z którym czuje się najlepiej.

 

Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.