Czy słońce pomaga w trądziku?

Czy słońce pomaga w trądziku?

Każdego lata powraca temat wpływu promieni słonecznych na skórę trądzikową. Pojawia się mnóstwo informacji, wśród których znajdują się zarówno prawdziwe, jak również takie, które nie mają z prawdą nic wspólnego. 

Słońce a walka z trądzikiem

Istnieje wiele nieprawdziwych informacji na temat zbawiennego oddziaływania słońca na cerę ze skłonnością do zaskórników i utrzymujących się zmian zapalnych. Niezwykle często zdarza się, że osoby zmagające się z takimi problemami, chcąc poprawić stan cery, przebywają jak najdłuższy czas na słońcu, a w okresie jesienno-zimowym korzystają z solarium. Czy takie postępowanie jest prawidłowe i rzeczywiście pozytywnie wpłynie na kondycję naszej skóry? Niekoniecznie! Osoby z cerą trądzikową powinny w szczególny sposób uważać na działanie promieni UV i chronić skórę.

Wpływ promieni słonecznych na kondycję skóry

W odpowiedzi na długotrwałe działanie promieni słonecznych nasza skóra pogrubia się, a to jest sporym utrudnieniem w walce z trądzikiem. Jak to możliwe? Już wyjaśniamy! 

Produkowany łój nie może ewakuować się poprzez mieszki włosowe, ponieważ ich ujścia są zablokowane przez zrogowaciały naskórek. Po przebywaniu na słońcu można jednak zauważyć pozorną poprawę stanu skóry ‒ słońce zabija bakterie i chwilowo zmniejsza stan zapalny. Niestety jest to tylko chwilowa poprawa, a pogrubiony naskórek długotrwale szkodzi skórze i jest to widoczne jeszcze długo  po wakacjach.

Skóra trądzikowa a kremy z filtrem 

Częstym pytaniem, które pojawia się w przypadku osób walczących z trądzikiem jest - czy stosować kremy z filtrem. Część osób obawia się, że tłuste kremy zablokują zablokuje pory, co będzie miało negatywny wpływ na kondycję skóry. Uspokajamy, dostępne są specjalne preparaty z filtrem przeznaczone do skóry z takimi problemami, które ochronią przed nadmiernym promieniowaniem i nie będą miały negatywnego wpływu na naszą skórę.

Jak walczyć z trądzikiem? 

Jak więc dbać o cerę trądzikową? Tutaj niezbędna jest prawidłowa, regularna pielęgnacja. Osoby zmagające się z trądzikiem powinny udać się na konsultację do zaufanego dermatologa, który zaplanuje leczenie i podpowie jak prawidłowo dbać o skórę.

Sprawdź również: Peelingi medyczne

Podsumowanie 

Osoby zmagające się z cerą trądzikową i powinny powstrzymać się od nadmiernego wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych. Słońce faktycznie zabija bakterię i nieco załagodzi stan zapalny, ale prowadzi do pogrubienia  skóry i zablokowania gruczołów łojowych, co sprawia, że łój kumuluje się głęboko w skórze i prowadzi do stanów zapalnych. 

Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.