Dla kogo nici liftingujące?

nici liftingujące

Nici liftingujące to rewolucyjna metoda stosowana w medycynie estetycznej, która pozwala na bezpieczny niechirurgiczny lifting twarzy.

Liczne badania kliniczne dowodzą, że zastosowanie nici zwiększa produkcję naturalnego kolagenu i elastyny, czego efektem jest wzrost napięcia i gęstości skóry. Najczęściej na nici liftingujące decydują się pacjentki 40+, lecz warto podkreślić, że jest to doskonały zabieg stosowany u osób młodych, w celu korekty niedoskonałości anatomicznych w obrębie twarzy i ciała. Najczęściej nici liftingujące stosuje się w celu poprawy owalu twarzy w jej dolnej części, aby zlikwidować fałdy marionetki i „chomiki”. Ponadto sprawdzają się one do unoszenia brwi, czoła, podniesienia górnej powieki, wygładzenia kurzych łapek wokół oczu oraz konturowania rysów twarzy w obrębie policzków i żuchwy.

Warto podkreślić, że nici liftingujące mogą być zastosowane nie tylko w obrębie twarzy i dekoltu, jak również na pozostałych częściach ciała. Nici liftingujące można wykorzystać do podnoszenia biustu, ujędrnienia wewnętrznej strony ramion, napięcia skóry brzucha, podniesienia pośladków, wewnętrznej strony ud czy kolan.

Natychmiastowy efekt liftingu jest osiągany bez użycia skalpela i utrzymuje się nawet do 24 miesięcy. Przewagą zabiegu nad innymi metodami jest szybka procedura lecznicza, która nie wymaga zastosowania nacięć, a przez to pozbawiona jest ryzyka powstawania niechcianych blizn. Nici są całkowicie wchłaniane przez organizm, nie są ani widoczne, ani wyczuwalne przez skórę.

Przed zabiegiem dana okolica smarowana jest kremem znieczulającym lub ostrzykiwana środkiem znieczulającym, co eliminuje ból. Po zaimplantowaniu nici pod skórą haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i tworząc tym samym swoisty szkielet.
Cały zabieg trwa kilka minut, a jedyne ślady, jakie pozostawia zabieg, to możliwe lekkie zasinienia, łatwe do ukrycia pod makijażem.

Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.