Floating – relaks maksymalny

Floating – relaks maksymalny

Floating w języku polskim oznacza „płynący”, „unoszący się na powierzchni wody”. Jest to Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej, inaczej zwana Terapią R.E.S.T.

Na czym polega floating?
Osoba poddająca się zabiegowi wchodzi do specjalnej kapsuły przypominającej wyglądem wannę z pokrywą. Wewnątrz kapsuła wypełniona jest do ok 24cm głębokości swoistą miksturą wody z solą Epsom (siarczan magnezu). Wysokie stężenie roztworu pozwala na swobodne unoszenie się ciała na powierzchni wody bez najmniejszego wysiłku.
Dodatkowo w kapsule jesteśmy pozbawieni aż 90% bodźców zewnętrznych, dzięki czemu nasz organizm może całkowicie się odprężyć. Woda w kapsule jest podgrzewana do temperatury ciała oraz na bieżąco filtrowana, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo.
Osoba korzystająca z tego rodzaju kąpieli nie odczuwa działania grawitacji, mięśnie rozluźniają się, spada poziom stresu, normuje się ciśnienie krwi, a mózg znakomicie odpoczywa.

Floating często porównywany jest do zabiegu, który pomaga w „wyzerowaniu” organizmu, przywraca stan równowagi jaki ma dziecko znajdujące się jeszcze w życiu płodowym, w brzuchu swojej mamy. Terapia polecana jest wszystkim, którzy pragną się zrelaksować, rozluźnić ciało, dać sobie szansę na pełną regenerację.

Z zabiegu korzystają również osoby zmagające się z szeregiem różnych schorzeń, takich jak choroba Parkinsona, choroby nowotworowe, przewlekłe dolegliwości bólowe. Terapia jest naturalna, bezpieczna i może przynieść wiele korzyści. W Stanach Zjednoczonych Ameryki floating zyskuje coraz więcej zwolenników zarówno wśród zawodowych sportowców jak i osób przewlekle chorych oraz osób, którym zabieg pozwala się odprężyć i zregenerować. W wielu miastach w Polsce również są dostępne takie zabiegi.

Zapraszamy do Akademii Medycyny Estetycznej dr Szczepańska.

Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.