Jak sobie poradzić z pierwszymi widocznymi zmarszczkami?

Jak sobie poradzić z pierwszymi widocznymi zmarszczkami?

Zmarszczki powstają przede wszystkim na skutek działania mięśni mimicznych twarzy.
Zmiany na skórze odzwierciedlają to, w jaki sposób mięśnie kurczą się i fałdują. Kolejnym czynnikiem jest upływający czas i rosnąca wiotkość skóry, przez co staje się ona cieńsza, bardziej sucha i podatna na fałdowanie.

Wraz z wiekiem zmarszczki się pogłębiają, tworzą się bruzdy coraz głębsze, większe i bardziej widoczne. Znając główne czynniki powstawania zmarszczek można im przeciwdziałać i zapobiegać powstawaniu nowych niechcianych bruzd. Medycyna estetyczna oferuje zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej, której podstawowym zadaniem jest zrelaksowanie wybranych grup mięśniowych. Po aplikacji botoksu w precyzyjnie określone miejsca, mięśnie przestają reagować na wysyłane do nich impulsy.

Dzięki temu skóra ma szansę się zregenerować i wygładzić. Istnieje wiele mitów na temat botoksu, a co za tym idzie nie każdy chętnie poddałby się temu zabiegowi. Należy jednak pamiętać, że zabieg wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej o dużym doświadczeniu może znacznie poprawić i odmłodzić wygląd.
Efekty zabiegu można dostosować do oczekiwań pacjenta, a to oznacza, że wybrane mięśnie można zrelaksować całkowicie lub tylko w niewielkim stopniu, zatem nie trzeba obawiać się rezultatu w postaci nieruchomej twarzy.

Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.