Niwelowanie zmarszczek wypełniaczami

Z biegiem czasu na naszej skórze pojawiają się początkowo drobne, a następnie nieco większe zmarszczki. Niektóre z nich świadczą o naszej radości i szczęściu, i tych nie chcemy usuwać. Niektóre zaś powodują, że nasza twarz wygląda na zmęczoną, smutną lub zatroskaną, co niejednokrotnie nie odpowiada naszemu wnętrzu i tych właśnie zmarszczek chcielibyśmy się pozbyć. W tym przypadku najbardziej skutecznym sposobem likwidacji zmarszczek jest wypełnienie ich kwasem hialuronowym. 

Jakie są właściwości kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w naszym organizmie, przede wszystkim w skórze. Jest on odpowiedzialny za jej prawidłowe napięcie i nawilżenie. Jest też niezbędny do procesu produkcji nowych włókien kolagenowych. Już po 20 roku życia ilość kwasu hialuronowego w skórze stopniowo się zmniejsza, co powoduje spadek jej nawilżenia, jędrności oraz pojawienie się pierwszych drobnych zmarszczek. 

Dla kogo jest przeznaczony zabieg wypełniania zmarszczek?

Zabieg polecamy wszystkim osobom, których zmarszczki są głębokie i zbyt wolno wygładzają się po zastosowaniu toksyny botulinowej.

W jakich okolicach stosujemy kwas hialuronowy?

– wygładzanie zmarszczek czoła i okolicy oczu
– wygładzanie “zmarszczek palacza” (pionowych kresek w okolicy ust)

Bezpieczeństwo zabiegu:

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, która występuje w organizmie człowieka. Od dawna stosowany jest w różnych dziedzinach medycyny takich jak ortopedia, okulistyka czy dermatologia. Bezpieczeństwo zabiegu w dużym stopniu związane jest z dobraniem odpowiedniego preparatu, dokładnej znajomości anatomii oraz zastosowania odpowiedniej techniki podania produktu.

Jaki jest przebieg zabiegu?

Podczas zabiegu lekarz podaje kwas hialuronowy dobrany odpowiednio do okolicy i potrzeb pacjenta. Preparat podawany jest za pomocą cieniutkiej igły lub kaniuli, której końcówka jest zaokrąglona i nie uszkadza tkanki. Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe, a dodatkowo preparaty kwasu hialuronowego posiadają dodatkowo lidokainę, która jest środkiem znieczulającym. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny. Można wrócić do codziennych obowiązków zaraz po jego zakończeniu.

Jaki jest efekt zabiegu?

Efekt jest widoczny bezpośrednio po zabiegu. Zmarszczki znikają całkowicie lub stają się zdecydowanie mniej widoczne. Czasem, w przypadku bardzo nasilonych zmian, w celu uzyskania optymalnego efektu, wskazane jest wykonanie kilku zabiegów. Zwykle zalecane jest powtórzenie zabiegu za ok 6–12 miesięcy w celu utrzymania pożądanego efektu.

Przeciwskazania do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego:

– ciąża i okres karmienia piersią
– choroby nowotworowe
– choroby autoimmunologiczne
– stany zapalne skóry
– uczulenie na kwas hialuronowy
– skłonność do powstawania bliznowców

Cena opisywanego powyżej zabiegu

Nazwa zabiegu
Cena
W zależności od użytego preparatu kwasu hialuronowegood 800 PLN
Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.