Peelingi twarzy

pellingi twarzy

Spis treści:

  1. Peeling ‒ sposób na czystą, gładką skórę
  2. Jak działają  peelingi medyczne?
  3. Kiedy wykonać peeling?
  4. Peelingi medyczne — na co zwrócić uwagę?
  5. Peelingi w Akademii Medycyny Estetycznej dr Szczepańska

 

Peeling ‒ sposób na czystą, gładką skórę

Jeśli chcesz mieć świeżą i promienną cerę, nie ma lepszego sposobu niż peelingi ‒ walczą z niedoskonałościami, zapobiegają starzeniu, pomagają pozbyć się przebarwień i odświeżają koloryt cery. Co jeszcze warto wiedzieć na temat peelingów medycznych? Zachęcamy do lektury! 

Jak działają  peelingi medyczne?

Peeling polega na rozprowadzeniu po powierzchni skóry mieszaniny kwasów  o odpowiednim stężeniu. Znieczulenie nie jest wymagane, a pacjent nie odczuwa dyskomfortu. 

Peelingi medyczne pomagają zwęzić pory, zmniejszyć łojotok, wspierają leczenie trądziku i likwidują blizny potrądzikowe. Ów zabieg sprawia, że skóra przebudowuje się, ma wyrównany koloryt, wygląda zdrowo i po prostu pięknie. 

Kiedy wykonać peeling?

Najlepszy czas na wykonywanie peelingów to jesień i zima, jest to bardzo istotne, ponieważ poddawana złuszczaniu skóra nie może być wystawiana na działanie słońca ‒może to doprowadzić do powstania przebarwień. Aby zmaksymalizować skuteczność działania peelingów, należy je wykonać w serii 2–3 zabiegów. Wtedy skóra jest najintensywniej pobudzona do regeneracji i ma szansę na pełną przebudowę.

Peelingi medyczne — na co zwrócić uwagę? 

Warto też zwrócić uwagę na głębokość zabiegu: im większa – tym lepszy efekt końcowy. Głębsze zabiegi są jednak bardziej drażniące i dlatego powinni je wykonywać tylko lekarze, ponieważ wiedzą oni jak poradzić sobie z ewentualnymi problemami.

Peelingi w Akademii Medycyny Estetycznej dr Szczepańska

Zapraszamy na zabiegi do Akademii Medycyny Estetycznej dr Szczepańska, a ponadto zapraszamy do lektury cyklu postów: Lepiej zapobiegać zawierających opis zabiegów profilaktycznych. 

Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.