Spis treści:
- Peeling ‒ sposób na czystą, gładką skórę
- Jak działają peelingi medyczne?
- Kiedy wykonać peeling?
- Peelingi medyczne — na co zwrócić uwagę?
- Peelingi w Akademii Medycyny Estetycznej dr Szczepańska
Peeling ‒ sposób na czystą, gładką skórę
Jeśli chcesz mieć świeżą i promienną cerę, nie ma lepszego sposobu niż peelingi ‒ walczą z niedoskonałościami, zapobiegają starzeniu, pomagają pozbyć się przebarwień i odświeżają koloryt cery. Co jeszcze warto wiedzieć na temat peelingów medycznych? Zachęcamy do lektury!
Jak działają peelingi medyczne?
Peeling polega na rozprowadzeniu po powierzchni skóry mieszaniny kwasów o odpowiednim stężeniu. Znieczulenie nie jest wymagane, a pacjent nie odczuwa dyskomfortu.
Peelingi medyczne pomagają zwęzić pory, zmniejszyć łojotok, wspierają leczenie trądziku i likwidują blizny potrądzikowe. Ów zabieg sprawia, że skóra przebudowuje się, ma wyrównany koloryt, wygląda zdrowo i po prostu pięknie.
Kiedy wykonać peeling?
Najlepszy czas na wykonywanie peelingów to jesień i zima, jest to bardzo istotne, ponieważ poddawana złuszczaniu skóra nie może być wystawiana na działanie słońca ‒może to doprowadzić do powstania przebarwień. Aby zmaksymalizować skuteczność działania peelingów, należy je wykonać w serii 2–3 zabiegów. Wtedy skóra jest najintensywniej pobudzona do regeneracji i ma szansę na pełną przebudowę.
Peelingi medyczne — na co zwrócić uwagę?
Warto też zwrócić uwagę na głębokość zabiegu: im większa – tym lepszy efekt końcowy. Głębsze zabiegi są jednak bardziej drażniące i dlatego powinni je wykonywać tylko lekarze, ponieważ wiedzą oni jak poradzić sobie z ewentualnymi problemami.
Peelingi w Akademii Medycyny Estetycznej dr Szczepańska
Zapraszamy na zabiegi do Akademii Medycyny Estetycznej dr Szczepańska, a ponadto zapraszamy do lektury cyklu postów: Lepiej zapobiegać zawierających opis zabiegów profilaktycznych.