Refleksologia — sztuka ucisku

Refleksologia

Refleksologia jest metodą leczniczą wywodzącą się ze starożytnych Chin. Jest metodą całkowicie naturalną i polecaną na wiele różnych problemów zdrowotnych.

Terapia naciskana punktów 

Refleksologia polega na uciskaniu precyzyjnie określonych punktów na naszym organizmie. Tradycyjna medycyna chińska mówi, że w ludzkim ciele znajduje się swego rodzaju mapa kanałów energetycznych, którymi przemieszcza się życiowa energia. Wszelkiego rodzaju choroby powstają na skutek zaburzeń w przepływie tejże energii.

Znawca i specjalista w dziedzinie refleksologii dokładnie wie, jaki punkt na ciele należy ucisnąć, aby odblokować przepływ energii i tym samym usprawnić procesy samoleczenia naszego organizmu. Dzięki tej metodzie można zredukować różnego rodzaju dolegliwości bólowe, złagodzić stres lub poprawić funkcjonowanie poszczególnych narządów wewnętrznych.

Na co pomaga refleksologia? 

Refleksologia jest niezastąpiona w radzeniu sobie z bólem napięciowym, ale nie jest to jej jedyne zastosowanie. Z czym pomoże nam uporać się terapia ucisku? 

  • bólem spowodowanym długotrwałym przyjmowaniem tej samej pozycji np. przed komputerem 
  • ze sztywnością mięśni karku i szyi 
  • bólem głowy, szyi i karku 
  • pomaga się rozluźnić, a przez to wpływa pozytywnie na stan psychiczny 
  • zwalcza nadmierną senność i problemy z potliwością 

Refleksologia nie może zastąpić wizyty lekarskiej, ale jest dobrą alternatywą dla konsultacji fizjoterapeutycznej lub w przypadku, gdy wiemy, że nie mamy żadnych dolegliwości chorobowych, ale jesteśmy po prostu zmęczeni. 

Czy odszukanie właściwego punktu jest trudne?

Spróbujmy wyobrazić sobie, że na powierzchni skóry naszej stopy jest około 7200 zakończeń nerwowych, a każdy z tych nerwów połączony jest z mózgiem. Skomplikowane? Tylko doświadczony terapeuta będzie wiedział, który punkt należy ucisnąć aby wpłynąć np. na pracę żołądka. Chociaż refleksologia stosowana jest od wieków to nie należy zapominać jednak, że może ona stanowić jedynie uzupełnienie dla konwencjonalnej medycyny, nigdy nie powinna stanowić całkowitego zamiennika.

Zobacz także: Skąd pochodzi nazwa Botox?

Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.