Spis treści:
- Zmniejszona elastyczność naczyń krwionośnych
- Jak dbać o tak wrażliwą skórę?
- Medycyna estetyczna ratunkiem dla rozszerzonych naczyń krwionośnych
Chyba każdy kiedyś spłonął rumieńcem na skutek zawstydzenia, zdenerwowania albo zjedzenia gorącej lub bardzo pikantnej zupy. Jest to całkowicie normalna reakcja organizmu i nie należy przejmować się tym ‒ o ile kolor naszej twarzy wraca do normalnego stanu w czasie podobnym, w jakim pojawiło się mocne zaczerwienienie. Jeśli rumieńce utrzymują się przez dłuższy czas i zaognione policzki nie chcą blednąć mimo mijających minut, to warto zainteresować się tym stanem rzeczy.
Zmniejszona elastyczność naczyń krwionośnych
Utrzymujące się zaczerwienienie może świadczyć o zmniejszonej elastyczności małych naczyń krwionośnych. Niewielu pacjentów zdaje sobie sprawę z tego, że ignorowanie tego typu problemu będzie skutkować pogorszeniem kondycji naczynek krwionośnych, powstawaniem długotrwałych stanów zapalnych oraz rozwojem niekorzystnych zmian takich jak trądzik różowaty. Warto więc — w trosce o własne zdrowie i komfort, skonsultować się ze specjalistą, który zaproponuje optymalne rozwiązania.
Jak dbać o tak wrażliwą skórę?
Cera naczynkowa wymaga specjalnego traktowania, delikatnej i regularnej pielęgnacji oraz stosowania odpowiednich kosmetyków. Najlepiej zaopatrzyć się w produkty przeznaczone dla skóry naczynkowej i wrażliwej. Nie należy zapominać o odpowiednim oczyszczaniu za pomocą mleczka kosmetycznego lub toniku dla cery naczynkowej oraz o regularnym stosowaniu peelingu enzymatycznego. Systematyczne nakładanie maseczek nawilżających, odżywczych i wspomagających regenerację również znacznie poprawi kondycję wymagającej skóry.
Medycyna estetyczna ratunkiem dla rozszerzonych naczyń krwionośnych
Oprócz domowej pielęgnacji można zdecydować się na laserowe zamykanie naczynek w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Jednak, decydując się na taki zabieg, pamiętajmy o konieczności wcześniejszej wizyty konsultacyjnej oraz wyborze zaufanego specjalisty.