Czy menopauza to zmarszczki i początek starości?

Czy menopauza to zmarszczki i początek starości?

Menopauza to czas wielu zmian w życiu kobiety, wśród owych zmian wymienić między innymi możemy pogorszenie kondycji skóry. Na skutek menopauzy skóra staje się bardziej wiotka, traci blask, a na twarzy pojawiają się widoczne zmarszczki. W jaki sposób można temu zaradzić? Poniżej kilka wskazówek. Zachęcamy do lektury! 

Zmiany skórne a menopauza 

Kondycja skóry uzależniona jest od wielu czynników, nie tylko od wieku danej osoby, ale również od środowiska, diety, genów czy stanu hormonalnego ‒ wszystko to wpływa na proces starzenia się skóry. I chociaż do zmian w wyglądzie skóry dochodzi stopniowo przez całe życie, to jednak w okresie menopauzy następuje najbardziej widoczna różnica. Okres menopauzy to spadek poziomu estrogenów we krwi. W wyniku braku tych hormonów naskórek staje się cieńszy, a skóra traci cenne zasoby kolagenu. Niedobory estrogenów objawiają się też zmniejszonym poziomem nawilżenia, utrudnionym procesem gojenia się ran oraz pogorszoną zdolnością termoregulacji.

Jak łagodzić skutki menopauzy? 

Aby skutecznie łagodzić problemy związane z menopauzą, stosuje się terapię hormonalną zastępczą, o której warto porozmawiać z lekarzem ginekologiem. Należy również zwrócić uwagę na prawidłową pielęgnację skóry, pamiętać o kremach z filtrem i regularnie stosować odpowiednie maseczki. Systematyczne zabiegi ujędrniające skórę (np. Restylane Skinboosters) wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej oraz indywidualnie dobrana kompozycja podawanych koktajli witaminowych na pewno poprawi kondycję skóry

Zabiegi medycyny estetycznej a menopauza

Z pomocą w walce z problemami skórnymi wywołanymi przez menopauzę przychodzą zabiegi medycyny estetycznej. Pamiętajmy jednak, aby na konsultację udać się do specjalisty, który dysponuje specjalistyczną wiedzą i, który dokładnie zdiagnozuje nasze problemy skórne a następnie zaproponuje optymalny zabieg. 

Wśród najczęściej przeprowadzanych zabiegów wymienić można takie, jak: 

 

Dbajmy o siebie w każdym wieku, aby skóra była zdrowa i cieszyła blaskiem, to droga nie tylko do atrakcyjnego wyglądu, ale też do większej pewności siebie i doskonałego samopoczucia. 

Podsumowanie

W czasie menopauzy kobiety zauważyć mogą pogorszenie kondycji skóry. Jest to rzecz całkowicie normalna i nie należy popadać w panikę, ale zadbać o odpowiednią pielęgnację, a w razie czego skontaktować się ze specjalistą z zakresu medycyny estetycznej. 

Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.