Kwas polimlekowy

Czy możliwe jest odwrócenie procesów starzenia się skóry w sposób naturalny, stopniowy i codzienny? Okazuje się, że odpowiedzią na to pytanie są preparaty zawierające kwas polimlekowy.

Czym jest kwas polimlekowy?

Podstawowym składnikiem tego preparatu jest kwas L‑polimlekowy, który jest naturalnym stymulatorem procesów regeneracyjnych organizmu. Działa poprzez pobudzanie fibroblastów – komórek skóry odpowiedzialnych za wytwarzanie nowego kolagenu.

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Każdy z nas zaczyna tracić kolagen po osiągnięciu wieku dorosłego. Na początku jest to niezauważalne, ale z biegiem czasu skóra stopniowo staje się coraz mniej jędrna. Zabieg dedykowany jest również osobom z cienką skórą o obniżonej elastyczności. Dlatego korzyści wynikające z tego zabiegu są zauważalne zarówno u osób młodych jak i w starszym wieku.

Na czym polega zabieg?

Procedura polega na wstrzyknięciu kwasu polimlekowego równomiernie pod skórę policzków i skroni. Zabieg jest prawie bezbolesny i trwa około 30–40 minut.

Jaki jest efekt zabiegu?

Efekt zabiegu jest stopniowy w odróżnieniu od większości procedur medycyny estetycznej. Poprawa stanu skóry następuje na przestrzeni tygodni i miesięcy, odwracając procesy starzenia się zarówno na jej powierzchni jak i wewnątrz. Taki sposób pojawiania się rezultatów rekomendujemy szczególnie dla osób ceniących sobie dyskrecję, ponieważ pozwala to na uniknięcie krępujących pytań dotyczących stosowania zabiegów medycyny estetycznej.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Pełna seria trzech zabiegów z użyciem kwasu polimlekowego pozwala na uzyskanie efektu utrzymującego się około dwóch lat. Po tym okresie warto ponownie udać się na zabieg i pobudzić organizm to tworzenia kolejnej partii kolagenu.

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Nie ma szczególnych zaleceń przedzabiegowych. Należy jedynie unikać leków, które upośledzają krzepnięcie krwi, takich jak aspiryna, ibuprofen i tym podobne, ponieważ zwiększają one ryzyko powstania siniaków.

Jak należy postępować po zabiegu?

Jedynym istotnym zaleceniem pozabiegowym jest regularny masaż twarzy. Szczegółowe instrukcje, w jaki sposób tego dokonać udzieli lekarz po wykonaniu zabiegu. Warto powstrzymać się od opalania, krioterapii oraz korzystania z sauny.

Czy zabieg z kwasem polimlekowym jest bezpieczny?

Zabieg ten niesie ze sobą niewielkie ryzyko powikłań. Mogą zdarzyć się siniaki w miejscach wkłuć lub drobne zgrubienia, jeśli pacjent nie masuje twarzy zgodnie z zaleceniami.

Kiedy nie można stosować zabiegów z użyciem kwasu polimlekowego?

– ciąża i okres karmienia piersią
– choroby autoimmunologiczne
– choroby upośledzające odporność, infekcje
– skłonność do tworzenia blizn przerosłych
– choroby nowotworowe

Cena opisywanego powyżej zabiegu

Nazwa zabiegu
Cena
W zależności od ilości użytego preparatuod 1500 PLN
Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.