Leczenie nadpotliwości

Każdy człowiek się poci i jest to naturalny proces zachodzący w organizmie. Natomiast nadmierne wydzielanie potu jest kłopotliwe oraz może stanowić źródło kompleksów i dodatkowego stresu. Skutkiem nadpotliwości jest stopniowe wycofywanie się z życia towarzyskiego, ograniczanie kontaktów z innymi ludźmi oraz trudności w codziennym funkcjonowaniu. Kąpiele oraz stosowanie dezodorantów są rozwiązaniami bardzo krótkotrwałymi, a w efekcie nieskutecznymi. Z pomocą w tym przypadku przychodzi medycyna estetyczna.

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Zabieg leczenia nadpotliwości dedykowany jest wszystkim osobom, które odczuwają dyskomfort związany z nadmiernym poceniem się. Czasem trudno jest opanować wydzielanie potu pod pachami za pomocą antyperspirantów, natomiast wręcz niemożliwe jest zapanowanie nad kłopotliwym poceniem się dłoni, czoła i stóp.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na podskórnym podaniu określonej ilości toksyny botulinowej w okolice, które wykazują nadmierne wydzielanie potu. Wstrzyknięcie botoksu powoduje blokadę działania nerwów, które odpowiadają za pracę gruczołów potowych. Dzięki temu zapobiega się wydzielaniu potu przez gruczoły zlokalizowane w konkretnym miejscu. Zabieg trwa kilkanaście minut, i tuż po jego wykonaniu można wrócić do czynności dnia codziennego.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg leczenia toksyną botulinową jest bezpieczny i stanowi skuteczną modę walki z nadpotliwością.

Czy konieczne jest znieczulenie?

W trosce o komfort pacjenta podczas przeprowadzania zabiegu, wykonuje się znieczulenie miejscowe za pomocą specjalnego kremu.

Jaki jest efekt zabiegu i jak długo jest widoczny?

Pełny efekt zabiegu pojawia się po 2 tygodniach i utrzymuje się około 6 miesięcy. Po ustąpieniu działania leczenia, należy powtórzyć zabieg.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Przeciwwskazania do zabiegu:

– ciąża i okres karmienia piersią
– zmiany zapalne na skórze
– choroby polegające na zaburzeniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego

Cena opisywanego powyżej zabiegu

Nazwa zabiegu
Cena
W zależności od ilości fiolek toksyny botulinowejod 1800 PLN
Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.