Relaksacja żwaczy — leczenie bruksizmu

Mimowolne zgrzytanie oraz nawykowe zaciskanie zębów z czasem prowadzi do ich ścierania, uszkadzania oraz pojawienia się dokuczliwych bólów stawowych. Można zaradzić temu problemowi w dwojaki sposób. Ustalając przyczynę związaną z wadą zgryzu, można zabezpieczyć zęby przed dalszym ścieraniem za pomocą specjalnej szyby zgryzowej. Można również osłabić nadmiernie napięte mięśnie żwacze za pomocą toksyny botulinowej.

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Zabieg dedykowany jest dla osób borykających się z bruksizmem. Nadmiernie pracujące mięśnie żwacze często rozrastają się i zaburzają owal twarzy. Zaleca się wykonanie zabiegu w celu przywrócenia właściwych proporcji twarzy.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na podaniu określonej ilości toksyny botulinowej (botoks) bezpośrednio do mięśni odpowiedzialnych za zaciskanie zębów. Dzięki temu, mięśnie ulegają rozluźnieniu, a tym samym zmniejsza się ich siła działania. Poprzez osłabienie funkcji mięśnia, stopniowo zmniejsza się też jego objętość, co z kolei przywraca regularny owal twarzy. Zabieg trwa kilkanaście minut, i tuż po jego wykonaniu można wrócić do czynności dnia codziennego.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg leczenia toksyną botulinową jest bezpieczny i stanowi skuteczną modę walki z bruksizmem.

Czy konieczne jest znieczulenie?

Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga wcześniejszego znieczulenia.

Jaki jest efekt zabiegu i jak długo jest widoczny?

Efekt zabiegu mający na celu osłabienie siły mięśni żwaczy pojawia się już po kilku dniach. Z kolei na rezultaty związane z przywracaniem właściwego owalu twarzy należy poczekać około 2 miesięcy. Po ustąpieniu działania leczenia, należy powtórzyć zabieg.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Przeciwwskazania do zabiegu:

– ciąża i okres karmienia piersią
– choroby polegające na zaburzeniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego

Cena opisywanego powyżej zabiegu

Nazwa zabiegu
Cena
Zabieg standardowyod 1200 PLN
Umów się na wizytę
Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu.